DIAGNOSTYKA W CENTRUM REHABILITACJI KRAKÓW
Kompleksowa diagnostyka ultrasonograficzna.

USG Ortopedyczne
Bezbolesna diagnostyka układu szkieletowo mięsiniowego.

USG Ginekologiczne
Nieinwazyjne badanie narządów rodnych .

USG Neurologiczne
Obrazowanie nerwów kończyn dolnych i górnych.

Czym jest USG ?
Badanie ultrasonograficzne, które popularnie zwykło się określać skrótem USG, to podstawowe narzędzie umożliwiające diagnozę wielu chorób. Bez tego badania, nie wyobrażamy sobie dziś funkcjonowania współczesnej medycyny.
USG to badanie o charakterze obrazowym. Umożliwia ono podgląd narządów wewnętrznych, na podstawie, którego lekarz ocenia ich wygląd i kształt, co stanowi podstawę do postawienia diagnozy.
Możliwość uzyskania obrazu organów wewnętrznych zachodzi dzięki wykorzystaniu fal akustycznych o wysokich częstotliwościach, fal, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha.
Rodzaje badań USG :
USG występuje pod różnymi postaciami. Na rodzaj tego badania wpływa narząd, który jest poddany kontroli. W związku z organem poddawanym badaniu, wyróżniamy usg: piersi, tarczycy, jamy brzusznej, oka, węzłów chłonnych, nadgarstka, serca, stawów: kolanowych, biodrowych, łokciowych, ramiennych, skokowych.
Istnieje także badanie USG o charakterze ginekologicznym i przedodbytnicznym.
Nasz gabinet zapewnia kompleksową diagnostyke i leczenie min.:
Jama brzuszna
Stawy
Kości
Urazy sportowe
Zwyrodnienia
Zwichnięcia
Złamania
Skręcenia
Wady wrodzone
Niedowład
Udary
Miażdżyce
Cennik badań USG :
USG jamy brzusznej 150 zł
USG ginekologiczne 150 zł
USG ciąży 170 zł
USG Piersi 140 zł
USG Węzłów chłonnych 140 zł
USG Stawów 130 zł
USG Tarczycy 150 zł
USG Tkanek Miękkich 150 zł
Holter 170 zł
Potrzebujesz informacji ?
Wystarczy umówić się na spotkanie, aby uzyskać pomoc od naszych ekspertów
Czy wiesz że :
Specjalnego przygotowania wymaga jedynie badanie jamy brzusznej oraz przedodbytnicze. Przed przeprowadzeniem badania należy unikać jedzenia posiłków o charakterze ciężkostrwanym, które mogłyby przyczynić się do nadmiernego wydzielania gazów. Bezpośrednio przed wizytą w gabinecie nie wolno palić, by nie doprowadzić do zniekształcenia uzyskiwanego obrazu.
Zaleca się wypicie ok. litra lub półtora litra wody mineralnej, godzinę/półtorej przed wykonaniem badania. Istotne jest, by pęcherz podczas badania jamy brzusznej był pełny i wywierał parcie. Badanie pozostałych organów nie wymaga żadnego konkretnego przygotowania.