Rehabilitant Kraków - Gabinety Osteopatii Rehabilitacja- Mięśnie

Przejdź do treści
REHABILITACJA W CENTRUM  KRAKÓW
Wieloletnie doświadczenie poparte sukcesami medycznymi.
Masaż
Bezinwazyjna bardzo skuteczna forma leczenia
Ćwiczenia
Terapie czaszkowo-krzyżowe likwidacja bólu i napięć.
Fizykoterapia
Leczenie i diagnoza narządów wewnętrznych pacjenta
Skuteczność rehabilitacji ?

Rehabilitacja zapewnia pomoc osobom niepełnosprawnym, która może być świadczona w warunkach ambulatoryjnych lub na oddziałach stacjonarnych. Obejmuje szereg działań w celu przywrócenia pełnej sprawności psychicznej i fizycznej poszkodowanym pacjentom. Do najczęściej występujących sytuacji, które wymagają rehabilitacji, należy zaliczyć różnego rodzaju urazy oraz kończące się złamaniami wypadki.

Rehabilitacja jest niezbędna po udarach i zawałach oraz po operacjach skutkujących leżeniem przez długi czas w łóżku. Warto jednocześnie nadmienić, że rehabilitacja oddechowa chroni pacjentów przed zapaleniem płuc, natomiast dzięki ćwiczeniom fizycznym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo niedopuszczenia do zaniku mięśni.
Kiedy warto skorzystać z  rehabilitacji :

W przypadku dzieci i dorosłych cierpiących na choroby układu ruchu rehabilitacja pozwoli na częściowe lub całkowite uporanie się z dolegliwościami. Zależy to od stopnia zaawansowania choroby, ogólnego stanu zdrowia pacjenta czy stopnia niepełnosprawności.

Rehabilitacja medyczna została oparta przede wszystkim na fizjoterapii. Fizjoterapię z kolei można podzielić na kinezyterapię i fizjoterapię. Każda z tych dziedzin wykorzystuje różne, właściwe sobie metody usprawniania i dlatego do najważniejszych zabiegów fizjoterapeutycznych zalicza się leczenie za pomocą pola magnetycznego, kinezyterapię, masaż, hydroterapię, krioterapię, balneoterapię czy elektrolecznictwo.

Jedną z form rehabilitacji jest kinezyterapia. Jej głównymi elementami jest ruch oraz ćwiczenia fizyczne, które należy wykonywać systematycznie i z pełnym zaangażowaniem.
Ćwiczenia są dobierane według kilku kryteriów, jednak do najważniejszych należy zaliczyć wiek pacjenta oraz zakres i rodzaj urazu.

Cennik rehabilitacji :

Konsultacja         90 zł

Wizyta                  80zł

Zabieg                  70zł


Potrzebujesz informacji ?

Wystarczy umówić się na spotkanie, aby uzyskać pomoc od naszych ekspertów
Czy wiesz że :

Rehabilitacja posiada kompleksowy charakter i polega nie tylko na przywracaniu pacjentom sprawności psychicznej i fizycznej, ale także na zapewnieniu im możliwości normalnego funkcjonowania w pracy i w życiu. Poza rehabilitacją medyczną można mówić również o rehabilitacji społecznej, zawodowej i pedagogicznej.

Kopiowanie zabronione 2015
Dokładamy wszelkich starań do aktualności treści na stronie, strona nie jest ofertą jedynie zródłem informacji.
Projekt i wykonanie Agencja Zebra
Wszelke prawa zastrzeżone Centrym Rehabilitacji Katowice
Wróć do spisu treści